Rzeczoznawca majątkowy gniezno - podstawowe informacje

Wycena mieszkania, wycenia nieruchomości, domu, wycena działki, rzeczoznawca majątkowy, operat szacunkowy, słysząc te słowa łapiesz się za głowę? Wybawimy Cię z opresji. Właśnie po to powstał Estimar – rzeczoznawca majątkowy. W wielu sytuacjach wymagana jest pomoc fachowa. Właśnie tym zajmujemy się my. Masz pytania?

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Specjalista, który dokonuje oszacowania wartości nieruchomości, przedsiębiorstwa lub ziemi. Tytuł ten przyznawany jest na podstawie przepisów prawa osobom, które posiadają odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje oraz doświadczenie. Rzeczoznawca majątkowy posiada ogromną wiedzą na temat rynku rzeczy materialnych i ich wyceny.

Czym zajmuje się rzeczoznawca?

Jego głównym zadaniem jest szacowanie wartości danej posiadłości lub ziemi. Po pomoc rzeczoznawcy sięga się między innymi w sytuacji, gdy chce się sprzedać np. mieszkanie, więc potrzebna jest wycena, kiedy chcemy wziąć kredyt hipoteczny pod mieszkanie również często jest nam potrzebny rzeczoznawca. Bank nie podejmie kroków zmierzających do jego przyznania bez oszacowania wartości nieruchomości przez eksperta w tej dziedzinie.

Operat szacunkowy - co to takiego?

Operat szacunkowy to dokument urzędowy sporządzany wyłącznie w formie pisemnej, który jest autorską opinią rzeczoznawcy majątkowego o wartości nieruchomości. W dokumencie tym przedstawia się w jaki sposób została dokonana wycena nieruchomości. Operat szacunkowy zawiera w sobie takie aspekty jak: określenie celu wyceny, opis stanu nieruchomości, wskazanie przeznaczenia nieruchomości, źródła danych o nieruchomości, zakres wyceny, zdjęcia, podsumowanie wyceny.

Kiedy potrzebujemy operat szacunkowy?

Wycena nieruchomości nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Jest kilka sytuacji, w których operat szacunkowy, okaże się być konieczny. Zwykła opinia rzeczoznawcy majątkowego w większości przypadków nie ma mocy prawnej. Operat szacunkowy jest urzędowym dokumentem, który posiada taką moc. Niezbędny jest w przypadku :  podziału majątków; wniesienia nieruchomości do spółki;  ustalenia wartości masy spadkowej lub darowizny, zabezpieczenia kredytu hipotecznego, lub najczęściej gdy chcemy sprzedać lub kupić mieszkanie lub ziemię i potrzebujemy profesjonalnej i udokumentowanej wyceny.

Ile ważny jest operat szacunkowy?

Przez ile można wykorzystywać operat szacunkowy dotyczący konkretnej nieruchomości? Co do zasady przez 12 miesięcy. Można jednak wydłużyć ten czas na okres kolejnego roku, pod warunkiem, że nie zmienią się przepisy prawne ani ceny rynku. Potwierdzić może to jedynie rzeczoznawca majątkowy który go sporządził. Jeśli natomiast zmianie uległa faktyczna wartość nieruchomości konieczne będzie stworzenie nowego dokumentu.

Czym konkretnie zajmuje się Estimar?

Wyceny realizowane w mieście Gniezno:

Wycena realizowane w mieście Wrocław:

  • wycena domów Wrocław
  • wycena działek Wrocław
  • wycenia mieszkań Wrocław
  • wycenia nieruchomości Wrocław
  • sporządzanie operatu szacunkowego

 

Zadzwoń lub napisz! Przedstawię kompleksową ofertę i rozwieję wszystkie wątpliwości. Umów się na spotkanie.

MAŁGORZATA ORLICKA
RZECZOZNAWCA MAJĄTKOWY

Oddział Gniezno:

ul. Odonica 31,
62-200 Gniezno

Oddział Wrocław:

ul. B. Pretficza 21/4u,
53-328 Wrocław


NIP: 784 234 68 14
REGON: 361232481
nr konta bankowego ING Bank Śląski S.A: 91 1050 1520 1000 0092 1347 5610

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok