Często zadawane pytania


Wasze pytania:

Co najczęściej wpływa na wycenę działki, domu czy mieszkania?

Składa się na to kilka czynnikow:
- W przypadku wyceny działki istotna jest lokalizacja i dojazd, podłączenie mediów, jej kształt i wielkość, sąsiedztwo oraz aktualny plan zagospodarowania przestrzennego. Pamiętajmy, że działki najbardziej poszukiwane przez klientów to te, które są dobrze skomunikowane oraz mają dostęp do mediów, czyli do energii elektrycznej, wodociągu, czy gazu.
- Wycena  nieruchomości takiej jak mieszkanie lub dom jest nieco inna niż wycena działki. Do najważniejszych czynników wyceny należy stan techniczny budynku, czy lokalu, sposób w jaki są ogrzewane, rok budowy i ostatnie remonty. W XXI wieku co raz więcej klientów zwraca uwagę na to czy budynek jest np. energooszczędny.
A więc podsumowując Wycena Nieruchomości ma 5 najważniejszych czynników: Lokalizacje, Rynek, Stan, Sąsiedztwo oraz Wiek.
- Wycena przedsiębiorstw również ma swoje najważniejsze czynniki takie jak: potencjał rozwoju firmy i możliwości generowania dochodów, wartości majątku spółki oraz jej zobowiązania.
 
Co to jest operat szacunkowy?

Operat szacunkowy to dokument urzędowy sporządzany wyłącznie w formie pisemnej, który jest autorską opinią rzeczoznawcy majątkowego o wartości nieruchomości. W dokumencie tym przedstawia się w jaki sposób została dokonana wycena nieruchomości. Operat szacunkowy zawiera w sobie takie aspekty jak: określenie celu wyceny, opis stanu nieruchomości, wskazanie przeznaczenia nieruchomości, źródła danych o nieruchomości, zakres wyceny, zdjęcia, podsumowanie wyceny.

Skąd mam wiedzieć, że rzeczoznawca jest rzetelny, a nie jest oszustem?

Rzeczoznawca majątkowy powinien posługiwać się pieczęcią oraz legitymacją. Można sprawdzić, czy osoba ta posiada ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz czy ma uprawnienia, które można sprawdzić w Centralnym Rejestrze Rzeczoznawców Majątkowych. Doświadczenie i orientacja na rynku nieruchomości tez jest niezwykle ważna. Tak samo jak zaświadczenia/certyfikaty potwierdzające kwalifikacje.

Wycena Nieruchomości Gniezno
Gniezno rozwija się co raz szybciej co potwierdzają budowy nowych osiedli. Zarówno są to domki jednorodzinne, jak i nowoczesne bloki mieszkalne. Granice Gniezna rozrastają się co przyciąga wielu przedsiębiorców, którzy skłaniają się do budowy nowych osiedli, lokali usługowo-handlowych oraz miejsc rozrywki. Remontowane są zabytkowe kamienice oraz ulice, co znacznie zwiększa atrakcyjność nieruchomości w Gnieźnie. Na obrzeżach miasta tworzą się nowe działki pod zabudowę mieszkalną. Z chęcią i przyjemnością zajmę się wyceną nieruchomości w Gnieźnie dla Państwa oraz wyceną działek w Gnieźnie i na jego obrzeżach. Oczywiście stworzę operat szacunkowy i opinię rzeczoznawcy majątkowego potrzebną niekiedy do wzięcia kredytu hipotecznego.

Zadzwoń lub napisz! Przedstawię kompleksową ofertę i rozwieję wszystkie wątpliwości. Umów się na spotkanie.

MAŁGORZATA ORLICKA
RZECZOZNAWCA MAJĄTKOWY

Oddział Gniezno:

ul. Odonica 31,
62-200 Gniezno

Oddział Wrocław:

ul. B. Pretficza 21/4u,
53-328 Wrocław


NIP: 784 234 68 14
REGON: 361232481
nr konta bankowego ING Bank Śląski S.A: 91 1050 1520 1000 0092 1347 5610

Szukaj

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok